28.9.2017 jsme zajeli předat výtěžek z dobrovolného vstupného z dětské akce Kouzelný zámek, kterou jsme pořádali v Letovicích, ve výši 7.066,-Kč záchranné stanici Československých vlčáků v Adamově.

Klobouk dolů před lidmi, kteří stanici vedou a o ČSV se starají. Kotce jsou přeplněné, v nich psi s pohnutým osudem a Vojta Kouřil a pár dalších jim věnují všechen svůj volný čas, energii, sílu i znalosti. Československý vlčák je plemeno náročné z mnoha pohledů a přesto si je kupují lidi, kteří je následně někde „odloží“. Můžeme jen apelovat na to, aby si nikdo nekupoval psa, kterého není schopen zvládnout a nejdřív si o něm zjistil co nejvíce informací.

DSC_0196-3

Děkujeme lidem, jako je Vojta, kteří těmto „nechtěncům“ podávají pomocnou ruku, i když ani jejich kapacity při dnešním přílivu oficiálních i neoficiálních vrhů nestačí. A to je důvod, proč pořádáme různé akce v průběhu roku (ples, dětskou akci, vánoční sbírku atd…) abychom takovýmto lidem alespoň trošičku pomohli finančně zvládnout obrovské náklady, které útulky a záchranné stanici na provoz mají.

DSC_0214-2

Kdyby jste se chtěli zapojit a přispět této záchranné stanici ať už materiálním nebo finančním darem na jejich transparentní účet, vše najdete na jejich stránkách: pomoc-csvlcak.cz