Tento kalendář je projekt, který vznikl na pomoc Záchranné stanici Československých vlčáků v Adamově, jež je jedinou svého druhu v České republice i na Slovensku. Za vznikem kalendáře stojí nezisková organizace Psí šance z.s. a fotograf Lubomír Buchta (lubu.cz)

Kalendář je nejen smysluplný a pěkný, ale také praktický.
Najdete v něm všechny svátky, jmeniny, volna, čísla týdnů, atd.

Eshop kde bylo možné kalendář zakoupit už jsme vypnuli, prodalo se celkem 500 kusů kalendářů, což je mnohem více než jsme čekali. Máme z toho velkou radost a všem srdečně děkujeme! Výtěžek ve výši 119.948,-Kč jsme předali Záchranné stanici Československých vlčáků v Adamově. Tak velká částka perfektně poslouží na větší část vnitřního ohrazení pozemku Záchranné stanice, tak aby měli umístění „vlci“ lepší prostor pro výběh a případný výcvik.

Máme tři cíle projektu 

Hlavním cílem je osvěta a informovanost o tomto plemeni, dalším je samozřejmě získání finanční pomoci a v neposlední řadě je to upozornění na to, že toto plemeno není na okrasu, ale vyžaduje speciální přístup, za který se vám nebývale odmění (více informací o tomto plemeni najdete v našem příspěvku Československý vlčák).

Na kalendáři můžete najít kromě úvodní fotky 13 snímků, na kterých jsou zachyceni nejenom psi a feny československého vlčáka, ale také známé osobnosti České republiky ze světa sportu a herectví. Výtěžek z kalendáře předáme po Novém roce Záchranné stanici v Adamově.

Kalendář si můžete zakoupit jednotlivě, nebo ve větším nákladu, například jako jeden z dárků pro své blízké na Vánoce nebo pro své zaměstnance ve firmě. Doklad do účetnictví vám samozřejmě vystavíme.

Proč pomáháme?

Každoročně se lze u československých vlčáků setkat s mnoha případy nezvládnutí výchovy, zanedbání péče, podcenění sil a podobně. Krása tohoto plemene vítězí nad důvody, proč koupi vlčáka pořádně zvážit.

Plemeno ČSV je přímým potomkem křížence psa a vlka, konkrétně německého ovčáka a karpatského vlka, tudíž je to plemeno velmi temperamentní a svérázné, na druhou stranu však velmi oddané, chytré a učenlivé. Ideální je pouze pro zkušeného chovatele, který se nebojí striktní výchovy psa, avšak tento fakt lidé často absolutně opomíjejí a zaměřují se spíše na trendy, jelikož ČSV se stalo v posledních letech velmi populární rasou.

Koncept focení je zaměřen na historii i současnost plemene takového jaké je. Náročné, ale ne nezvladatelné. A zároveň jsou psi propojení s jednotlivými osobnostmi ve smyslu toho, co je vystihuje.

Komu kalendářem pomůžeme?

Záchranná stanice v Adamově je jediná svého druhu v ČR i na Slovensku. Psy socializují, léčí, (pře)vychovávají, a pokud to jde, vrací zpět do normálního života. Kalendářem můžeme přiložit „ruku k dílu“, a pomoct tak lidem, kteří za touto záslužnou činností stojí a na provoz Záchranné stanice potřebují spoustu peněz.

Na co použije Záchranná stanice peníze z kalendářů ?

 • Na dokončení výběhu u posledních čtyř kotců cca 50.000 Kč
 • Na technický přístřešek na nářadí, slámu na zimu atd. cca 80.000 Kč
 • Na oplocení včetně bran a podhrabů kolem celého výběhu 146.000 Kč
 • Na granule na jeden rok pro 12 umístěných psů 86.000 Kč
 • Na dokončení venkovního betonového plotu s dubovými dřevy 60.000 Kč
 • Na podlahu v přípravně krmiva cca 12.000 Kč
 • Na očkování pro 12 psů na rok 6.000 Kč
 • Na odčervení 2x ročně pro 12 psů 2.640 Kč
 • Na 12 obojků (klasické řetízky), které vydrží zhruba dva roky stojí 1.200 Kč
 • Na 12 přepínacích vodítek, které vydrží dva roky stojí 4.428 Kč
 • Na náhubky se mění každý rok a jsou nedílnou součástí, jejich výdaj je 3.600 Kč ročně.
 • Na nerezové misky 24ks na rok vyjdou na cca 2000 Kč.

Jak můžete pomoct vy?

Tím, že si kalendář koupíte. Všechny osobnosti kalendáře, fotograf celého projektu Lubomír Buchta (www.lubu.cz) i všichni organizátoři se na projektu podílí ve svém volném čase bez finanční odměny. Našim cílem je prodat co nejvíce kalendářů. Připojíte se k nám a podpoříte náš projekt? Kalendář si můžete zakoupit na našem eshopu nebo pokud chcete, můžete poslat jen finanční podporu na účet Psí šance č. 2500902114/2010, pod variabilním symbolem 092018 s textem „Jedinecny kalendar“. Každému kdo pošle částku převyšující náklady tisku jednoho kalendáře (plus poštovné) a do zprávy pro příjemce uvede svoji adresu, jeden kalendář pošleme.

Koho v kalendáři uvidíte?

Můžete se těšit na herce Hynka Čermáka, Vaška Neužila, Kristýnu Podzimkovou, Šárku Vaculíkovou, Karla Zimu, nebo také na sportovce Roberta Zárubu, Gabrielu Koukalovou, Markétu Nausch Slukovou, Barboru Hermannovou, Petra Švancaru, Adélu Hanzlíčkovou, Michala INDI Dokoupila a Moniku Štěpánovou. Fotky z příprav kalendáře najdete na našem facebooku.

 

KONTAKTY:

Jednotlivé kontakty naleznete níže. Pokud se chcete do projektu jakkoliv zapojit, napište naší předsedkyni Janě Klouparové na e-mail: klouparova@psisance.cz

Záchranná stanice v Adamově: pomoc-csvlcak.cz

Sponzor projektu: Jiří Brabec, granuleprobrno.cz

Sponzor projektu: Fito-podlahy, Marcela a Tomáš Fialovi

Sponzor projektu: Fito sport s.r.o.

Sponzor projektu: MVDr. Lubomír Hošek a jeho tým

Sponzor projektu: Erminea s.r.o. – účetní firma spolku

Sponzor projektu: Šikula steel s.r.o.

Sponzor projektu: Vinařství Velké Bílovice

Sponzor projektu: Rizikové kácení stromů

Fotograf projektu: Lubomír Buchta, lubu.cz

Mediální partner projektu: Rádio Impuls

Mediální partner projektu: Časopis My Face – čtení z blanenska a boskovicka

Technická podpora projektu: Studený Group s.r.o.