Rádi bychom Vám dnes představili pejska jménem Goldi. A také cestu, jak jsme se k němu dostali. Příběh je to z velké části smutný, my však věříme na šťastné konce!

Určitě si mnozí z Vás vybaví letní kino, které pořádal z vlastní iniciativy a touhy obohatit kulturu v Černé Hoře, náš kamarád Pavel Bělehrádek. Dohodli jsme se, že mu s akcí pomůžeme a že její výtěžek půjde jednomu vybranému pejskovi. Od letních kin, které proběhly v červenci a srpnu uběhlo sice pár týdnů, my však na náš slib nezapomněli. Vybraná částka 5.000,- Kč poputuje ke Goldimu Handicapovanému štěňátku.   S3733I7533

Goldi byl zachráněn z ulice 10. srpna 2017, podstoupil základní vyšetření, kde bylo zjištěno, že má vážné poranění míchy. Uplně přesně se neví jestli ho srazilo auto nebo se tak narodil. Převoz Goldiho do České Republiky z Bosny zařídila organizace World of dogs, kterou založila milovnice psů Jasmina Gerstner z Českých Budějovic, a která se pomocí psů z této země aktivně zabývá. O Goldiho se starala první týdny a poté pro něj našla dočasnou péči u Petry Žaludové v Kladně, aby mohla na nějaký čas odjet zachraňovat další psy.

 

My jsme se zkontaktovali s Petrou a chtěli jsme se dozvědět o Goldim více. Od rentgenového snímku, až po prognózy doktorů. Petra s Goldim začala aktivně chodit na fyzioterapii do Centra fyzioterapie zvířat k Bc. Kateřině Šponarové. A i když reakce doktorů ani fyzioterapeutů nejsou nejlepší, Goldi je tříměsíční štěně plné života, radosti a chuti k aktivnímu žití. Petra tak bude po skončení dočasné péče řešit s paní Gerstner střídavou péči, kdy by každá mohla Goldimu dopřát co nejvíce plnohodnotný život. Goldi má nachystaný speciální vozíček, na ten si ale musí postupně zvykat, přeci jen je Goldi štěně a ty se vše učí. Jako čůrání a kakání. Jeho handicap mu neumožní potřeby zadržet, i když se tak snaží. Je to velký bojovník !

IMG_7538A jaká byla první fyzioterapie Goldiho?? „První návštěva na fyzioterapii nebyla zrovna pozitivní a sama fyzioterapeutka Kateřina řekla že Goldi nemá šanci se rozchodit, že by to byl velký boj s Větnými Mlýny L Což není zrovna pozitivní zpráva, ale to bych nebyla já, abych si nějaké to pozitivum nenašla. Díky Psí šanci dostane Goldi péči v podobě rehabilitačních masáží předních paciček a páteře která mu napomůže zlepšit růst a uvolnit tíhu kterou nese nejen na předních packách. I my, v blízkosti Goldiho se tak naučíme pracovat a pomáhat mu co to jen půjde. Jedna terapie stojí 700,-Kč. Velice ráda s ním na terapie zajedu v tomto případě 5x. Za zbytek korunek mu pořídím nové kšíry s vodítkem, kvalitní krmivo a kvalitní kloubní výživu.“

 

Každý týden tak uvidíme nové fotky Goldiho z fyzioterapií i informace, jak se mu daří. A i když jsou prognózy prozatím velmi špatné, jsme moc rádi, že se můžeme, a to v tomto případě především díky Pavlu Bělehrádkovi a díky lidem, kteří na letní kino v Černé Hoře přišli, podílet na záchraně jednoho malého pejska… Videa z fyzioeterapií můžete najít na našem Facebooku zde.