VÝSLEDKY JEDINEČNÉHO KALENDÁŘE NA ROK 2020 🥳

Vše máme spočítáno a připraveno k rozdělení mezi dvě organizace, které se vším svým bytím starají o čtyřnohé v nouzi a mají za to náš neskonalý obdiv! Druhý ročník nástěnného kalendáře jsme pojali v jiném, lehce uměleckém duchu a i když jsme se toho zprvu přeci jen malinko báli, dokázali jste nám, že vás kalendáře oslovily, což nás upřímně těší 🙌🏻

Celkový zisk z prodeje Jedinečného kalendáře na rok 2020 je 80.324 Kč 🥳 Tuto částku fifty fifty pošleme Záchranné stanici pro československé vlčáky v Adamově a Útulku Tibet v Marefách u Vyškova 🐾

Děkujeme všem, kdo si kalendáře koupili a vložili tak své peníze do projektu, který dává smysl.

Děkujeme všem, kteří se na kalendáři nezištně podíleli! A to od všech osobností, které v kalendáři jsou, přes našeho fotografa, který se postaral nejenom o fotky, ale také náročnou postprodukci, videa ke každému focení a ještě s námi cestoval za focením, kam bylo potřeba a také všem sponzorům, protože každá koruna je pro uskutečnění tohoto projektu nesmírně důležitá a o to více peněz pak jde potřebným zvířatům.

Dovolte nám ještě rychlou rekapitulaci konkrétních kdo, co a jak 🙂

Osobnosti z kalendáře:
Pavel Liška
Václav Neužil
Michaela Hrubá
Michal Isteník
Kristýna Podzimková
Erika Stárková
Veronika Čermák Macková
Vašek Kolář
Viktor Zavadil
Brambora Mottlofka
Karolína Mališová
Braňo Polák Official

Foto, video a postprodukce:
Lubomír Buchta / www.lubu.cz

Sponzoři:
Granule pro Brno
Veterinární klinika s pohotovostí
Šikula Steel

Mediální partneři:
Móda.cz
MyFace

Za Psí šanci Jana, Monika, Martina, Dagmar a Jana

www.psisance.cz

Druhý ročník projektu Jedinečný kalendář je neziskový projekt, který pomáhá svou existencí zvířatům v nouzi, a prostřednictvím kterého můžete pomáhat i Vy.

Jak to bylo loni ( Charitativní kalendář 2019 ) a co jsme vymysleli letos?

Do kalendáře se loni zapojilo 13 populárních českých osobností z řad herců, sportovců a moderátorů a ne jinak tomu je i letos. V kalendáři roku 2020 najdete tyto známé osobnosti: herce Pavla LiškuEriku Stárkovou (hvězda seriálu Most!), Veroniku Čermák Mackovou, Viktora Zavadila, Vaška Neužila ml., Braňo Poláka, Kristýnu Podzimkovou, Barboru Mottlovou, Michala Isteníka (barman ze seriálu Most!), českou Miss Earth Karolínu Mališovou nebo sportovce Michaelu Hrubou (atletika) a Vaška Koláře (několikanásobný mistr světa v biketrialu) …

Naše pozornost byla loni zaměřená především na psy, za to letos tento záběr rozšiřujeme i na jiné druhy zvířat, i když psi stále převládají. Stejně tak koncept fotografií jsme posunuli výrazným způsobem kupředu. Abyste věděli, na co se můžete těšit, přikládáme náhledy fotografií, které jsou nejenom jedinečné svým zpracováním, ale najdete v nich i vyobrazení zvířat, která jsou jednotlivým osobnostem nejbližší a v pozadí fotek prostředí, které je určitým způsobem vyznačuje.

Letos jsme k projektu natočili i videa s osobnostmi

Kromě fotografií jsme udělali i videa. Všem kteří jsou v kalendáři 2020, jsme položili otázky, jakým zvířetem by v příštím životě chtěli být a proč, jak vnímají problematiku dnešní fauny, od množíren psů až po záchranu velryb a jak podle nich může pomoct člověk, který není mediálně známý…  Na jejich odpovědi se můžete podívat na náš Youtube.

Loni se prodalo 500 kalendářů, díky tomu měli v Záchranné stanici Československých vlčáků v Adamově možnost dokončit výběh u posledních čtyř kotců, mohli pohnout s dostavbou technického přístřešku na nářadí, slámu na zimu atd. a dokončili podlahu v přípravně krmiva.

Letos uděláme maximum pro to, abychom pomohli stejnou, pokud možno větší měrou. Výtěžek letos rozdělíme dvěma organizacím, které si to nejen zaslouží, ale hlavně to potřebují. Jednou z nich je opět Záchranná stanice Československých vlčáků v Adamově, která je jedinou svého druhu v České republice i na Slovensku. Druhou organizací je útulek Tibet v Marefách u Vyškova, kterou jí takovou Noemovou archou a místo nich najdou všechna zvířátka, která to potřebují.

Kdo za vznikem kalendářem stojí?

  • Pětice dam z neziskovky Psí šance z.s. (Jana Klouparová, Monika Křížová, Martina Kopřivová, Dagmar Štěpánová a Jana Horáčková)
  • Foto, video, postprodukce – Lubomír Buchta ( www.lubu.cz )
  • Eshop – internetová reklamní agentura MFÁčko ( www.mfacko.cz )

Proč to děláme?

  • Chceme podpořit organizace, které se fyzicky starají o týrané, odstrčené či jinak znevýhodněné psy.
  • Chceme alespoň částečně rozšířit osvětu o tom, jak moc je problematika přeplněných útulků a záchranných stanic palčivá.
  • Chceme, i kdyby jen minimálně, přesvědčit každou jednu osobu o tom, že pes není hračka a jeho pořízení musí zvážit třikrát tolik, než to udělal doposud.
  • A pokud se nám podaří jen jedno procento z výše vyjmenovaného, pak to všechno stojí za to!

Proč si kalendář koupit?

Kalendář je nejen smysluplný a pěkný, ale také praktický. Tiskneme ho ve formátu A3 na výšku.

Kalendář si můžete zakoupit jednotlivě, nebo ve větším nákladu, například jako jeden z dárků pro své blízké na Vánoce nebo pro své zaměstnance ve firmě. Doklad do účetnictví vám samozřejmě vystavíme. To vše můžete udělat v předstihu již nyní v rámci oficiálního předprodeje, který jsme již zahájili. Kalendáře odesíláme od listopadu 2019. Kromě koupě samotného kalendáře, můžete v eshopu přispět nějakou částkou na dané dva útulky.

Jak můžete pomoct vy?

Tím, že si kalendář koupíte. Všechny osobnosti kalendáře, i všichni organizátoři a lidé kteří se na projektu nějak podílely, to dělají v dobré vůli pomoci a ve svém volném čase, to znamená bez finanční odměny. Kalendář si můžete zakoupit na našem eshopu nebo pokud chcete, můžete poslat finanční podporu přímo na účet Psí šance č. 2500902114/2010, pod variabilním symbolem 201911 s textem „Jedinecny kalendar“. Každému kdo pošle částku převyšující náklady tisku jednoho kalendáře (plus poštovné) a do zprávy pro příjemce uvede svoji adresu, jeden kalendář pošleme.

Staňte se naším partnerem či sponzorem

Pokud se chcete do projektu jakkoliv zapojit, napište naší předsedkyni Janě Klouparové na e-mail: klouparova@psisance.cz nebo volejte 777 256 608.