VÝTĚŽEK Z KALENDÁŘE PSÍ ŠANCE A LUCIE BÍLÉ NA ROK 2023 JE BEZMÁLA PŮL MILIONU KORUN

Už to můžeme oficiálně říct a máme z toho obrovskou radost! Máme za sebou předávání šeku z našeho pátého kalendáře, které proběhlo v Divadle Lucie Bílé. Letošní kalendář byl výjimečný tím, že v něm nebylo dvanáct osobností na dvanácti stránkách, ale celý jsme ho věnovali naší úžasné české slavici Lucii Bílé. Od pohodového focení Lucčina domu až po předávání šeku na prknech jejího divadla uběhlo spoustu měsíců. Za tuto dobu jsme připravili, vytiskli a rozeslali tisíce kalendářů a vy se tak můžete společně s námi ještě několik měsíců těšit z krásných fotek, které zdobí vaše zdi a vaše stoly.

Oficiální předání šeku v Praze, které proběhlo 21.4.2023 jsme si upřímně užili a i pro nás to byl zážitek plný emocí a radosti. Sledovat majitelé Záchranné stanice pro československé vlčáky v Adamově u Brna a jejich upřímnou radost z výsledné částky, nás hřeje na srdci a ještě dlouho bude. Víme, že budou tyto peníze dobře investovány na další budování a opravu arélu Záchranné stanice, aby svěřenci, kteří se do ní dostanou, měli kvalitní a bezpečné zázemí.

Děkujeme všem, kdo si kalendář zakoupili i těm, kteří se na jeho vzniku jakkoliv podíleli, zejména fotografce Lence Hatašové a sponzorům Granule pro Brno a Delumen s.r.o. Právě díky této společné souhře je ten výsledek tak nádherný. Byla to opět skvělá jízda a už teď se těšíme na další ročník kalendáře.

backstage foto z realizace kalendáře: Patrik Černoch

 

HISTORIE I SOUČASNOST PROJEKTU „JEDINEČNÝ KALENDÁŘ“

Projekt Jedinečný kalendář má na svědomí pět žen pod taktovkou zapsaného spolku Psí šance. Samy mít útulek nemůžeme, proto pomáháme těm, kteří ho „doma“ mají :-). Jedinečný kalendář spojuje již pátým rokem známá jména spolu se psy plemene československý vlčák. Toto národní plemeno je nám natolik blízké, že skrze kalendář lidem připomínáme jejich přirozenou krásu, lásku a věrnost ke svému pánovi, ale také to, jak nároční dokáží být, jak důslední a trpěliví musíme být my a že si jakéhokoliv psa pořizujeme v průměru na 15 let. Nezvládnutá výchova těchto psů (v těch lepších případech) končí v útulcích či v Záchranné stanici pro československé v Adamově. Proto Psí šance tento projekt opakovaně realizuje a z výtěžku pomáhá psům v nouzi.

V přechozích čtyřech kalendářích jste mohli vidět 50 známých českých a slovenských osobností. Mezi nimi byli například Hanka Holišová, Lucie Vondráčková, Karel Zima, Hynek Čermák, Karolína Plíšková, Olga Lounová, David Svoboda, Roman a Petra Vojtkovi, Barbora Seidlová, Vašek Neužil, Michal Hrdlička, Jan Kudlička, Veronika Čermák Macková a mnoho dalších. Vedle nich také nádherní psi národního plemene českoslovenští vlčáci.

KOMU PŘEDÁME VÝTĚŽEK Z KALENDÁŘŮ

Již tradičně poputuje výtěžek z našich kalendářů psům v nouzi. Od roku 2014 jsme podpořili několik útulků a spolků pomáhajícím potřebným pejskům. Díky myšlence kalendáře a spojení známých osobností s československými vlčáky úzce spolupracujeme se Záchrannou stanicí pro československé vlčáky v Adamově, která je jedinou svého druhu v ČR i na Slovensku. Psi tohoto plemene sem však vozí ze všech koutů Evropy nejčastěji s tím, že jde o agresivní a nezvladatelné psy. Majitelé záchranky psům pomáhají žít dál, poskytnou jim nejenom potřebnou lékařskou péči, ale také čas na socializaci a převýchovu. Teprve poté, až je jejich fyzický i psychický stav stabilní, mohou je začít navštěvovat případní zájemci, kteří delší čas jezdí na návštěvy, aby si na sebe se psem zvykli. Celý proces je zdlouhavý a ne vždy se šťastným koncem. Československý vlčák je náročné a svéhlavé plemeno. Lidé často touží po kráse vlka, ale už si neuvědomí, že v něm nedříme povaha pudla. Pro nerozvážnost, chabou důslednost a nedostatek informací mohou (nejenom) tito psi snadno přerůst svým pánům přes hlavu a v lepším případě skončí v Adamově, kde dostanou druhou šanci na život. Proto Psí šance z.s. již po páté realizuje Jedinečný kalendář, jehož zisk jde na potřeby spojené s provozem Záchranné stanice. Ty jsou při neustále plném stavu velmi vysoké.

KDO ZA PROJEKTEM STOJÍ?

Nezisková organizace Psí šance z.s. vznikla v roce 2014, kdy se pět kamarádek a dam dalo dohromady, aby mohly veškeré snahy pomáhat zvířatům, zejména pak psům, ztotožnit s oficiální zákonnou podobou, kdy jako zapsaný spolek může pořádat a zaštitovat různé akce. Přes charitativní ples, naučné akce pro děti a velké vánoční sbírky pro různé útulky, jsme zakotvily zejména u projektu Jedinečný kalendář, kdy nejenom ona jedinečnost plemene československý vlčák, ale také české a slovenské tváře, v mnoha směrech posouvají podvědomí o kalendáři jako takovém, ale také o tom, proč si právě toto plemeno (ne)pořídit.

backstage foto z realizace kalendáře: Patrik Černoch

ZA ČOČKOU JE ŽENA

Děkujeme tímto za úžasné fotky, čas a chuť se na celém projektu podílet jedné z nejlepších fotografek v ČR Lence Hatašové. Bylo nám ctí!

GRAFICKÉ ZPRACOVÁNÍ MÁ V MALÍČKU MUŽ

Dominika nám seslalo samo nebe už před dvěma roky. Spoustu nápadů, myšlenek a finální grafické podoby kalendáře, je jeho prací. My Ti, Dominiku Hajko, tímto moc děkujeme za pomoc!

SPECIÁLNÍ PODĚKOVÁNÍ

Velké díky patří také našemu kamarádovi a pravidelnému sponzorovi, díky kterému celý projekt může v základu vzniknout. Jirka Brabec je nejenom naším sponozorem, ale také majitelem jednoho z největších brněnských e-shopů s potřebami pro zvířata. My mu tímto děkujeme a vy si u něj můžete koupit něco pro své čtyřnohé mazlíčky 🙂 granuleprobrno.cz