Druhý ročník projektu Jedinečný kalendář je v plném proudu. Jde o neziskový projekt, který pomáhá svou existencí zvířatům v nouzi, a prostřednictvím kterého můžete pomáhat i Vy. 

Jak to bylo loni ( Charitativní kalendář 2019 ) a co plánujeme letos?

Do kalendáře se loni zapojilo 13 populárních českých osobností z řad herců, sportovců a moderátorů a ne jinak tomu je i letos. V kalendáři roku 2020 najdete například tyto známé osobnosti: Erika Stárková (hvězda seriálu Most!), Veronika Čermák Macková, Viktor Zavadil, Vašek Neužil ml., Pavel Liška, Braňo Polák, Barbora Mottlová nebo sportovci Michaela Hrubá (atletika) a Vašek Kolář (několikanásobný mistr světa v biketrialu) …

Naše pozornost byla loni zaměřená především na psy, za to letos tento záběr rozšiřujeme i na jiné druhy zvířat, ale pejsci stále převládají. Stejně tak koncept fotografií jsme posunuli výrazným způsobem kupředu. A abyste věděli, na co se můžete těšit, prozradíme vám zatím malou ukázku, jak bude kalendář na rok 2020 vypadat. 

Kromě fotografií jsme udělali i videa. Všem kteří budou v kalendáři 2020, jsme položili stejné tři otázky, na jejich odpovědi se můžete podívat na Youtube.

Loni se prodalo 500 kalendářů, díky tomu měli v Záchranné stanici Československých vlčáků v Adamově možnost dokončit výběh u posledních čtyř kotců, mohli pohnout s dostavbou technického přístřešku na nářadí, slámu na zimu atd., dokončili podlahu v přípravně krmiva, atd.

Letos uděláme maximum pro to, abychom pomohli stejnou, pokud možno větší měrou. Výtěžek letos rozdělíme dvěma organizacím, které si to nejen zaslouží, ale hlavně to potřebují. Jednou z nich je opět Záchranná stanice Československých vlčáků v Adamově, která je jedinou svého druhu v České republice i na Slovensku. Výběr druhé organizace není úplně snadný, ale již brzy Vám prozradíme více.

Kdo za vznikem kalendářem stojí?

  • Pětice dam z neziskovky Psí šance z.s. (Jana Klouparová, Monika Křížová, Martina Kopřivová, Dagmar Štěpánová a Jana Horáčková)
  • Foto, video, postprodukce – Lubomír Buchta ( www.lubu.cz )
  • Eshop – internetová reklamní agentura MFÁčko ( www.mfacko.cz )

Proč to děláme?

  • Chceme podpořit organizace, které se fyzicky starají o týrané, odstrčené či jinak znevýhodněné psy.
  • Chceme alespoň částečně rozšířit osvětu o tom, jak moc je problematika přeplněných útulků a záchranných stanic palčivá.
  • Chceme, i kdyby jen minimálně, přesvědčit každou jednu osobu o tom, že pes není hračka a jeho pořízení musí zvážit třikrát tolik, než to udělal doposud.
  • A pokud se nám podaří jen jedno procento z výše vyjmenovaného, pak to všechno stojí za to!

 

Proč si kalendář koupit?

Kalendář je nejen smysluplný a pěkný, ale také praktický. Najdete v něm všechny svátky, jmeniny, volna, čísla týdnů, atd.

Kalendář si můžete zakoupit jednotlivě, nebo ve větším nákladu, například jako jeden z dárků pro své blízké na Vánoce nebo pro své zaměstnance ve firmě. Doklad do účetnictví vám samozřejmě vystavíme. To vše můžete udělat v předstihu již nyní v rámci oficiálního předprodeje, který jsme již zahájili. Kalendáře odesíláme od listopadu 2019. Kromě koupě samotného kalendáře, můžete v eshopu přispět nějakou částkou (ty vyšší jsou pro firmy které by chtěli pomoct oplátkou za umístění jejich loga do kalendáře a propagací firmy spolu s kalendářem).

Jak můžete pomoct vy?

Tím, že si kalendář koupíte. Všechny osobnosti kalendáře, i všichni organizátoři a lidé kteří se na projektu nějak podílely, to dělají v dobré vůli pomoci a ve svém volném čase, to znamená bez finanční odměny. Kalendář si můžete zakoupit na našem eshopu nebo pokud chcete, můžete poslat finanční podporu přímo na účet Psí šance č. 2500902114/2010, pod variabilním symbolem 201911 s textem „Jedinecny kalendar“. Každému kdo pošle částku převyšující náklady tisku jednoho kalendáře (plus poštovné) a do zprávy pro příjemce uvede svoji adresu, jeden kalendář pošleme.

Staňte se naším partnerem či sponzorem

Pokud se chcete do projektu jakkoliv zapojit, napište naší předsedkyni Janě Klouparové na e-mail: klouparova@psisance.cz