JEDINEČNÝ KALENDÁŘ 2021

PROČ A PRO KOHO JEDINEČNÝ KALENDÁŘ DĚLÁME

Projekt Jedinečný kalendář neziskové organizace Psí šance z.s. pomáhá třetím rokem mimo jiné Záchranné stanici československých vlčáků v Adamově, která je jedinou svého druhu v ČR i na Slovensku. Psi tohoto plemene sem však vozí ze všech koutů Evropy nejčastěji s tím, že jde o agresivní a nezvladatelné psy. Majitelé záchranky – Soňa a Vojta psům pomáhají žít dál, poskytnou jim nejenom potřebnou lékařskou péči, ale také čas na socializaci a převýchovu. Teprve poté, až je jejich fyzický i psychický stav stabilní, mohou je začít navštěvovat případní zájemci, kteří delší čas jezdí na návštěvy, aby si na sebe se psem zvykli. Celý proces je zdlouhavý a ne vždy se šťastným koncem. Československý vlčák je náročné a svéhlavé plemeno. Lidé často touží po kráse vlka, ale už si neuvědomí, že v něm nedříme povaha pudla. Pro nerozvážnost, chabou důslednost a nedostatek informací mohou (nejenom) tito psi snadno přerůst svým pánům přes hlavu a v lepším případě skončí v Adamově u Soni a Vojty, kde dostanou druhou šanci na život.

Kalendáře kupujte tady: http://eshop.psisance.cz/

OSOBNOSTI LETOŠNÍHO ROČNÍKU

Proto Psí šance z.s. již potřetí pořádá Jedinečný kalendář, jehož zisk jde na potřeby spojené s provozem Záchranné stanice. Ty jsou při neustále plném stavu velmi vysoké. Za poslední tři roky se do tohoto projektu zapojilo bezmála 40 českých a slovenských osobností z řad herců, zpěváků, moderátorů, modelek a influencerů, mezi nimi například v loňských letech Hynek Čermák, Pavel Liška, Veronika Čermák Macková, Kristýna Podzimková, Vašek Neužil, Erika Stárková, Michal Isteník (seriál Most!), Bára Mottlová, Karel Zima, Karolína Mališová nebo Šárka Vaculíková. V letošním kalendáři najdete těchto dvanáct jmen: Petra Hřebíčková, Lucie Vondráčková, Monika Absolonová, Bára Mottlová, Josef Kůrka, Jiří Dvořák, Igor Orozovič, Milan Peroutka, Chantal Poullain, Milena Minichová, Vladimír Polívka a modelka a influencerka Veronika Kristýnová známá jako Matka Veronika. Za fotoaparát se letos postavila zkušená fotografka Monika Čupová, které za vše moc děkujeme! 

Na fotce s herečkou Petrou Hřebíčkovou je výjimečně nejenom plemeno československého vlčáka, ale také jeden pes plemene Saarloosův vlčák, který je velmi podobný, avšak šlechtěný s jinou povahou a s lehce odlišnými předky. I tito psi z času na čas končí v záchranné stanici v Adamově, proto jsme se rozhodli, ho do kalendáře také nafotit i s jeho psí družkou fenkou Endinou.

Kalendáře kupujte tady: http://eshop.psisance.cz/

O ORGANIZACI PSÍ ŠANCE Z.S.

Nezisková organizace Psí šance z.s. vznikla v roce 2014, kdy se pět kamarádek a dam dalo dohromady, aby mohly veškeré snahy pomáhat zvířatům, zejména pak psům, ztotožnit s oficiální zákonnou podobou, kdy jako zapsaný spolek může pořádat a zaštitovat různé akce. Přes charitativní ples, naučné akce pro děti a velké vánoční sbírky pro různé útulky, jsme zakotvily zejména u projektu Jedinečný kalendář, kdy nejenom ona jedinečnost plemene československého vlčáka, ale také české a slovenské tváře, v mnoha směrech posouvají podvědomí o kalendáři jako takovém, ale také o tom, proč si právě toto plemeno (ne)pořídit. Veškerá činnost, kterou tvoříme vzniká na základě dobrého srdce všech zúčastněných bez nároku na jakýkoliv honorář.

Kalendáře kupujte tady: http://eshop.psisance.cz/