JEDINEČNÝ KALENDÁŘ 2022

CO JE JEDINEČNÝ KALENDÁŘ A KOHO V NĚM LETOS NAJDETE

Projekt Jedinečný kalendář má na svědomí pět žen pod taktovkou zapsaného spolku Psí šance. Samy mít útulek nemůžeme, proto pomáháme těm, kteří ho „doma“ mají :-). Jedinečný kalendář spojuje známá jména spolu se psy plemene československý vlčák. Toto národní plemeno je nám natolik blízké, že skrze kalendář lidem připomínáme jejich přirozenou krásu, lásku a věrnost ke svému pánovi, ale také to, jak nároční dokáží být, jak důslední a trpěliví musíme být my a že si jakéhokoliv psa pořizujeme v průměru na 15 let. Nezvládnutá výchova těchto psů ( v těch lepších případech ) končí v Záchranné stanici pro československé v Adamově. A právě sem pravidelně posíláme výtěžek z kalendářů.

Za poslední čtyři roky se do našeho projektu zapojilo 50 známých českých a slovenských osobností. V letošním kalendáři najdete těchto dvanáct jmen: Hanku Holišovou, Karolínu Plíškovou, Olgu Lounovou, Davida Svobodu, Romana a Petru Vojtkovi, Lucku Šteflovou, dvojčata Lucku a Báru Černé, Barboru Seidlovou, Dagmar Zázvůrkovou, Jitku Sedláčkovou, Michala Hrdličku a Jana Kudličku. Vedle nich také nádherné psy národního plemene československé vlčáky. Někteří z nich dokonce díky Záchranné stanici pro ČSV dostali svou druhou šanci. Jiní patří milovníkům tohoto plemene. 

Kalendáře kupujte tady: http://eshop.psisance.cz/

KOMU PŘEDÁME VÝTĚŽEK Z KALENDÁŘŮ a proč

Již tradičně poputuje výtěžek z našich kalendářů Záchranné stanici československých vlčáků v Adamově, která je jedinou svého druhu v ČR i na Slovensku. Psi tohoto plemene sem však vozí ze všech koutů Evropy nejčastěji s tím, že jde o agresivní a nezvladatelné psy. Majitelé záchranky – Soňa a Vojta psům pomáhají žít dál, poskytnou jim nejenom potřebnou lékařskou péči, ale také čas na socializaci a převýchovu. Teprve poté, až je jejich fyzický i psychický stav stabilní, mohou je začít navštěvovat případní zájemci, kteří delší čas jezdí na návštěvy, aby si na sebe se psem zvykli. Celý proces je zdlouhavý a ne vždy se šťastným koncem. Československý vlčák je náročné a svéhlavé plemeno. Lidé často touží po kráse vlka, ale už si neuvědomí, že v něm nedříme povaha pudla. Pro nerozvážnost, chabou důslednost a nedostatek informací mohou (nejenom) tito psi snadno přerůst svým pánům přes hlavu a v lepším případě skončí v Adamově u Soni a Vojty, kde dostanou druhou šanci na život. Proto Psí šance z.s. již potřetí pořádá Jedinečný kalendář, jehož zisk jde na potřeby spojené s provozem Záchranné stanice. Ty jsou při neustále plném stavu velmi vysoké.

JAK MŮŽETE POMOCT VY?

V předchozích třech letech jsme prodejem kalendářů rozdělili mezi několik útulků bezmála 400 tisíc korun. Pojďme to letos společně posunout ještě o kousek dál. V e-shopu můžete zvolit koupi jednoho či více kalendářů, nebo věnovat finanční dar, dle vybrané částky, který bude celý předán záchranné stanici pro ČSV v Adamově u Brna.

Kalendáře kupujte tady: http://eshop.psisance.cz/

KDO JE PSÍ ŠANCE Z.S.?

Nezisková organizace Psí šance z.s. vznikla v roce 2014, kdy se pět kamarádek a dam dalo dohromady, aby mohly veškeré snahy pomáhat zvířatům, zejména pak psům, ztotožnit s oficiální zákonnou podobou, kdy jako zapsaný spolek může pořádat a zaštitovat různé akce. Přes charitativní ples, naučné akce pro děti a velké vánoční sbírky pro různé útulky, jsme zakotvily zejména u projektu Jedinečný kalendář, kdy nejenom ona jedinečnost plemene československý vlčák, ale také české a slovenské tváře, v mnoha směrech posouvají podvědomí o kalendáři jako takovém, ale také o tom, proč si právě toto plemeno (ne)pořídit. Veškerá činnost, kterou tvoříme vzniká na základě dobrého srdce všech zúčastněných bez nároku na jakýkoliv honorář.

Kalendáře kupujte tady: http://eshop.psisance.cz/

ZA FOTOAPARÁT JSME I LETOS POSTAVILI ŽENU

Děkujeme tímto za úžasné fotky, čas a chuť se na celém projektu podílet, také naší kamarádce a fotografce Monice Čupové. Byla jsi skvělá! Monique-design.com

GRAFICKÉ ZPRACOVÁNÍ MÁ V MALÍČKU MUŽ

Dominika nám seslalo samo nebe už před rokem. Spoustu nápadů, myšlenek a finální grafické podoby kalendáře, je jeho prací. My Ti, Dominiku Hajko, tímto moc děkujeme za pomoc!

Grafiku našeho loga si vzal na starosti šikovný mladý grafik Michal Ivanec. Děkujeme moc!

SPECIÁLNÍ PODĚKOVÁNÍ

Velké díky patří také našemu kamarádovi a pravidelnému sponzorovi, díky kterému celý projekt může v základu vzniknout. Jirka Brabec je nejenom naším sponozorem, ale také majitelem jednoho z největších brněnských e-shopů s potřebami pro zvířata. My mu tímto děkujeme a vy si u něj můžete koupit něco pro své čtyřnohé mazlíčky 🙂 granuleprobrno.cz